• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Değerli kardeşim, Reflü ameliyatı öncesinde mideniz göğüs boşluğuna doğru yukarı kaydığı için doğal olarak yemek borunuz kendisini kasar ve kısalır. Ameliyatta mide karın içerisine aşağı doğru çekilerek sabitlendiği için doğaldır ki yemek borusunun boyu da uzar. Sizde de görülen bu durum da ameliyatın yerinde ve başarılı yapıldığının bir göstergesidir. Son endoskopinizde saptanan ösefajit durumu da ameliyattan önceki 6-7 sene içerisinde reflü nedeni ile oluşan uzun süreli kimyasal tahrişin yemek borunuzda oluşturduğu yapısal değişikliklerdir ve kronik ösefajitis olarak adlandırılır. Ki bu da sizin konumunuzdaki bir hastada olması beklenen bir sonuçtur. Yani yemek borunuzdaki uzun süreli tahriş sonucu gelişen değişikliklerin bir kısmı geri dönüşümsüzdür ve ameliyat bile olsanız değişmez, değişemez.
02.01.2017
Değerli dostlarım, kardeşlerim. Bu siteyi Mart 2011 tarihinde kurdum. Geçtiğimiz 6 yıl boyunca hiç ara vermeksizin bu sitede sizlerle yardımcı olmaya çalıştım. Sitenin içeriğini elimden geldiğince sizlerin kolayca anlayıp faydalanacağı şekilde oluşturmaya, sağlığınızla ilgili yönelttiğiniz tüm sorularınıza cevap verdim, yardımcı olmaya çalıştım. Sağ olun, sağlıklı kalın, sizler de sitemize yoğun ilgi gösterdiniz. Konuk sayımız 2016 yılında 125.789 sayısına ulaştı. Ortalama günlük konuk sayımız 344, aylık konuk sayımız 10.482. Ulaştığımız bu rakamlara bakınca siteyi kurarken ki amacıma ulaştığımı anlayabiliyorum. Bu da bana bundan sonraki süreçte güç veriyor. Bu sürecin önümüzdeki yıl boyunca da süremesine azami özen göstereceğimden emin olabilirsiniz. Yeni yılda hepinizi sevgi ile gözlerinizden öpüyorum YENİ YIL TÜM İNSANLIĞA SAĞLIK, MUTLULUK VE BARIŞ GETİRSİN.
02.01.2017
Sayın Hocam sıkı perhizle sorunsuz yaşarken, Mide reflusu ile ilgili ameliyat 6 yıl once oldum. Ancak şikayetlerim daha da arttı. Sürekli perhiz ve nexium gibi ilaclarla yasıyorum. Yapılan işlemin midenin acısını bozup yatınca safra dönusu yaptığını düsünüyorum. Sizden tedavi için öneri ve randevu almak istiyorum. 6 yıl önce yapılan ameliyatın geri dönusu var mı?Mailime cevap yazarsanız , randevu ile muayenenize gelmek istiyorum.
29.10.2016
Okurlarımızdan gelen mesajların büyük çoğunluğu endoskopi sonuçları ile ilgili. Bana gönderilen mesajların tamamına yakını ise dandik endoskopiler ve dandik raporlar içeriyor. Yani yapılması gereken şekilde yapılmamış, incelenmesi gereken şekilde incelenmemiş endoskopiler ve mide ile ilgili hiç bir bilgi içermeyen raporlar. Dandik raporlarda kullanılan "hiperemik gastropati" (Kızarık renkli yalancı mide) gibi tıp dışı ve komik ifadeler. Sonra da bu dandik raporlarla tedavi edilen sizler. Muhtemelen bu endoskopileri sadece ucuz ya da bedava diye gittiğiniz merdivenaltı sözde sağlık kurumlarında yaptırıyor sonra da şifa bekliyorsunuz.
24.10.2016
Tırnak batması toplumumuzda çok sık rastladığımız bir problem. Tırnak batması tedavisi ise başka bir muamma. Kuaförler, güzellik salonları, hekim dışı sağlık personeli, v.b hemen hepsi tırnak batması tedavisi yapıyorum diye ortaya çıkmışlar. Bana müracaat eden tırnak batması hastalarının bir çoğu daha önce bunlardan bir yada birkaçı tarafından müdahale edilmiş hastalar oluyor. Bu nedenle tırnak batması hakkındaki doğru ve sağlıklı tıbbi bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum
18.10.2016
Yapılan impedans sonucu 32 defa non asit çıktı. Endoskopi sonucu KÖS bileşkesi geniş 2. dereceden özafajit mevcut. Pylordan sürekli safra akıntısı mevcut. Kardiya ,fundus ,korpus antrum gözlendi, gözlenen kısımlarda antral gastrit ve duodenit hali mevcut. 3 defa reflü ameliyatı oldum. Bu şikayetlerimin çaresi nedir simdiden teşekkürler.
02.10.2016
Merhaba Ali bey 10 yıl önce safra kesesi ameliyatım sonrası düzelmeyen bağırsak bozukluğuna istinaden yapılan son raporlarımda endoskopi raporunda antrum mukozası benekli tarzda hiperemik ve ödemli erozyonlar ve yer yer hematin pigmentleri izlendi pilor devamlı açık özofajit eroziv antral gastrit korposta polipler kolonoskopi raporu sağ kolonda daha fazla olmak üzere mukoza ödemli yaygın kriptit seçilmiştirlamina propriada da polimörf lökosit ve lenfositler aktif kolit sizden yorumlamınızı rica ediyorum teşekkürler
24.08.2016
Hocam reflü ameliyatlarınından sonra kusamama ve gaz sorunları oluyormuş. Ameliyat olan kimle karşılaştıysam aynısını söyledi. Siz ne diyorsunuz bu konuya hocam.
20.07.2016
Yaklaşık 1.5 senedir bitmeyen bir mide bulantı şikayetim var. 5 ay önce üst gis endoskopisi yapıldı. Tanı olarak, ERİTEMATÖZ ANTRAL GASTRİT+ DUODENOGASTRİK ALKALEN REFLÜ tanısı koyuldu. Ancak kullandığım ilaçlardan hiçbir yanıt alamadım. Yanıt alamadığım için doktorlara çok defa gittim. Sorunlarımı dile getirdim, ancak onlar sorunun ilaçlarla çözülmesi gerektiğini, çözülmediğinden bu durumun psikolojik kaynaklı olduğunu söylediler. Ve beni psikiyatri'ye yönlendirdiler.
15.06.2016
Yaklaşık 32 yıldır hekimlik yapıyorum. Bu sürenin 26 yılı kamu hastanelerinde, son 6 yılı da özel hastane deneyimi ile geçti. Sağlık Bakanlığımızın en alt sağlık birimi olan sağlık ocağı, il - ilçe devlet hastaneleri, Numune Hastanesi ve Üniversite hastanelerinde hekimlik yaptım. Hem Sağlık Bakanlığı kuruluşlarında, hem de Üniversite eğitim ve araştırma hastanelerinde her kademede idarecilik görevlerim oldu. Bunun yanında Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da çeşitli sürelerle üniversite hastanelerinde hekim olarak çalıştım. Tüm bu deneyimlerim sonrasında böyle bir yazıyı yazmaya hakkım olduğunu sanıyorum.
11.03.2016
 2  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam80
Toplam Ziyaret848317
CEREN YARIM