• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


mete_yasemin_65 Yıllardır mide şikayetim var 9 tane endoskopi oldum geçmek bilmedi yardımcı olun ne olur. ISTANBUL
12.02.2020
Değerli Site takipçileri,iş yğunluğum nedeni ile zaman zaman gecikmeler olsa da gönderdiğiniz mesajların tamamını okuyor ve değerlendiriyorum. Bana sürekli endoskopi raporlarınızı gönderiyorsunuz. Ancak hastanın kliniğini bilmeksizin tek başına endoskopi raporlarınızı değerlendirebilmem olanaksız, bu nedenle sadece endoskopi raporu içeren mesajlarınıza cevap vermiyorum. Diğer yandan hemen yukarıda doğru endoskopinin nasıl yapıldığına dair çok detaylı bilgiler var. Sizlere yapılan endoskopilerin bir çoğu da dandik endoskopi. Bunu yazdığınız endoskopi raporlarını okuyunca kolayca anlayabiliyorum ve ne yazık ki buna yapabileceğim bir şey yok. Detaylı yazışmalar için opdralicalikusu@hotmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.Sağlıkla kalın...
26.09.2019
Hocam merhaba, bir umuttur sizi buldum. Eşimde 24/18 çaplarında köpek kisti teşhisi kondu. Fakat burada iki hastane yaşı gereğinden hastanenin ameliyat için yeterli olmadığı ve Samatya İstanbul, oradandan da Çapa Hastanesi İstanbul'a gönderdiler. Orada da oda yetmezliğinden kabul edilmedi, eşim kistin yaratmış basınç sonucu nefes yeme yürüme kaybı yaşıyor, pek gücü kalmadı artık. Ne yapalım, hangi hastane sizce gerçekten onu kabul edip kurtarabilir. Bir cevap bin umut olur inşallah.
27.01.2018
Merhaba Ali bey, Geçen sene Beylikdüzü Tıp merkezinde, ileri derecede mide ağrılarım ve boğazımda yanma bazen de nefes darlığı sebebi nedeni ile endoskopi yaptırdım. Odaya girer girmez ileri derece mide fıtığım olduğu ve acil ameliyat olmam gerektiği söylendi. Bilirsiniz ki özel hastanelerde ameliyata bir merak vardır maddi yönden bu sebeple sonuçtan tatmin olamadım ve Bakırköy devlet hastanesine gittim. Orada doktor bey ameliyata gerek olmadığını söyleyip birkaç ilaç verdi fakat bu ilaçlar beni daha da olumsuz etkiledi. Stres olduğumda veya sinirli olduğumda direk mideme vuruyor ve yediklerim ağzıma geliyor istifra ediyorum. Sabahları panto mide koruyucu ve mide bulantısı önleyici bir ilaç kullanıyorum fakat bu dönemde ağırlarım ve ağzıma gelen mide asidi ve bulantılarım iyice artmış bulunmakta maalesef. Ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve sizi tavsiye ettiler, bana yardımcı olabilir misiniz midem iyice küçüldü artık hiçbişey yiyemiyorum kötü durumdayım daha yaşım 18.
14.01.2018
Hocam merhabalar, adım Serdar Muğlada oturmaktayım, 28 yaşındayım. Doğuştan "herediter siferositoz" hastasıyım. 1998 de kan değerim Hg 5''e düşünce, Ege Üniversitesi hastanesinde yapılan tek bir ameliyatla dalak ve safra kesem alındı. safra kesemde çamur olduğu söylendi. Yaklaşık 4 yıldır mide ve bağırsak rahatsızlığı yaşıyorum. 2 defa endoskopi yaptırdık. Reflü ve gastrit teşhisi kondu, ancak ilaç tedavileri işe yaramadı.İzmir'de genel cerrah Ünal Aydın''a kadar gittim, muayene oldum ancak kendisi ameliyata yanaşmayıp yaşam tarzı değişikliği tavsiyesinde bulundu. Hocam ben bu hastalıktan ve bu dertten çok muzdarip durumdayım, bağışıklık sistemim de zayıf olduğundan salgın hastalıklardan kendimi koruyamıyorum, iyileşemiyorum. Fikrinizi almak istedim, gerekirse istanbul'a gelip size de muayene olmak isterim, ameliyatsa ameliyat. Her şeye hazırım, daha fazla çekmek istemiyorum..
25.11.2017
Saygıdeğer hocam. Annem Crohn hastası ve apse drenaj sonrası fistül gelişti. Sizin bir yorumunuzda hastalara seton takmadıgınızı okudum. Kendim de çapa tıp fakültesınde mr teknıkerıyım. Özel bir hastanede annene seton takalım 2 ayda bır şeyi kalmaz dendı ama bildiği kadarıyla hem cok eskı bır uygulama hem nüks oranı fazla hem basarı oranı %50-60 larda. Sizin teknıgınz hakkında bilgi alabılır mıyım ve yapmıs oldugunuz füstül operasyonlarında nukus oranı nedır? Teşekkür ederim.
16.11.2017
Hocam merhabalar... Maalesef hastalığımın ne olduğu konusunda hiç bir net bulguya ulaşamadığım için yazmak zorunda kaldım. 29 yaşındayım yaklaşık altı yıldır ağız kokusu şikayetiyle hastanelerde geziniyorum. Dişlerimle ilgili hiç bir sıkıntı yok farklı farklı diş hekimine her altı ayda bir gidip kontrollerimi ve tedavimi yaptırıyorum. KBB doktorlarından da temiz döndüm ancak internette bademcik taşlarının koku yaptığını öğrenince maalesef bademciklerimi de aldırdım. Sonuç değişmedi. Hacettepe gastroentereloji bölümüne başvurdum özafagus diye hatırlıyorum film çekildi midemde fıtık olduğu söylendi. Tekrar endeskopiye girdim orda da fıtıktan hiç bahsedilmedi ve reflü olduğunu söylediler. Ve bir kaç ilaçla gönderdiler. Fakat hocam benim yazılarınızda okuduğum şikayetlerden ağız kokusu dışında hiç biri Yok. Ne ağrı ne yanma üstelik ne yersem yiyeyim acı tatlı hamur işi kızartma hiç etkilenmiyorum. Özel hastanelere de maddi imkansızlık yüzünden gidemiyorum. Bana yardım eder misiniz
27.10.2017
Erzurum'dan yazan İbrahim arkadaşımıza cevap veriyorum. Bence sizin ameliyat vaktiniz gelmişte geçiyor.nlaşılan A Endokrincilerin (Dahiliyecilerin) elinde oyuncak olmuşsunuz. Akademisyenim diyorsunuz, ama mum dibine ışık vermez derler, sizinki de o hesap olmuş. Atom tedavisin, hem yüksek nüks oranları, hem de sonraki süreçte baş boyun kanserlerinin gelişimine neden olma riski nedeni ile tavsiye etmem. Bence başka problemler oluşmadan ameliyatınızı olun, rahat edin. Sağlıkla kalın....
26.09.2017
İstanbuldan ileti gönderen Fırat kardeşime cevap veriyorum. Tiroid bezi lezyonları için ben İİAB (İğne biyopsisi) yapmıyorum. Çünkü %90 vakada patoloji sonucu yetersiz materyal çıkıyor, yeterli materyal olanlarda ise sonuç hatalı oluyor. Tıpkı senin biyopsi sonucunda olduğu gibi....
26.09.2017
Merhabalar Ben sizin sifa verdiginiz ve size minnettar hastalarinizdan biriyim. 86 yaşındaki annemde gastrin değeri 667 çıktı test yanlış olabilir dedik üç hafta sonra farkli bir yerde tekrar yaptırdık 995 çıktı. Cabuk doyma ve kötü ağız kokusu dışında mide ile bir problemi yok. Yasindan dolayi aklorhidri veya hipoklorhidri olabilir kansizlik ve sac dokulmesi de var pernisiyoz anemi de olabilir b12 ignesi vurduruyoruz ayda Ancak gastrinomi ya da Allah korusun kotu bir hastalik olabilir ve ben ihmal etmis olurum diye korkuyorum. Midesinden bir sikayeti yokken endoskopi yaptirmak dogru olur mu yoksa sadece kandan gastropanel testi mi yaptiralim. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.
06.06.2017
 1  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret848319
CEREN YARIM