• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 

Op.Dr.Ali ÇALIKUŞU

Genel Cerrahi Uzmanı, Endoskopist

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI VE MİDE FITIĞI HAKKINDA BİLİNMEYENLER
MİDE FITIĞI
Sayfalarımız

Masum meme ağrısı ( mastodini)

Mastodini, herhangibir hastalığa bağlı olmaksızın olan meme ağrılarıdır. masum meme ağrıları kadınlarda oldukça sık görülen bir şikayettir. Hasta zaman zaman hissettiği çeşitli şiddetlerde meme ağrılarından yakınır, ancak yapılan muayene ve tetkiklerde ağrıya neden olabilecek bir lezyon saptanamaz. Yani masum meme ağrısı bir hastalık değil, tıpkı sancılı adet görmek gibi kızsal bir problemdir.

Genellikle meme ağrıları adet dönemleri ile ilgilidir ve siklik (dönemsel) olarak adet öncesi dönemde tekrarlar. Ağrılar hafif şekilde olabileceği gibi çok şiddetli de olabilir. Özellikle adet öncesi dönemde sık olarak memelerde ağrı, hassasiyet ve gerginlik hissi şikayetleri olabilmektedir.

Mastodinisi olan bir kadının, memede ağrıya sebep olan herhangi bir lezyonun ya da memede kitlenin olmadığını bilmesi tedaviyi kolaylaştırır. Uygun sütyen kullanımı, adet öncesi dönemde, çay ve kahve tüketiminin  azaltılması şikayetleri çoğunlukla azaltacaktır. Ağrının devam ettiği durumlarda uygun bir ağrı kesici ile şikayetler ortadan kaldırabilir. Ağrı kesicilere cevap alınamayan durumlarda hekim kontrolü gereklidir.

ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam195
Toplam Ziyaret1088248