• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 

Op.Dr.Ali ÇALIKUŞU

Genel Cerrahi Uzmanı, Endoskopist

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI VE MİDE FITIĞI HAKKINDA BİLİNMEYENLER
MİDE FITIĞI
Sayfalarımız

MİDE BOTOX'U

MİDE BOTOX'U

Mide botoksu , obesite ( şişmanlık ) tedavisinde cerrahi işlem yapılmasına gerek kalmadan uygulanan bir işlemdir. Endoskopik yöntemle midenin yaklaşık 30 noktasında düz kas dokusu içerisine Botox toksini enjekte edilir.

Enjekte edilen Botox toksini iki farklı etki ile kişiniz kilo kaybına yardımcı olur.

  1. Botox toksini düz kaslar üzerine etki ederek enjekte edildiği nokta çevresinde mide duvarının kasılmasını önler. Bu etki ile midenin kendini boşaltması gecikir. Normal bir öğün yemeği sonrasında bir buçuk saatte boşalan mide botox enjeksiyonu sonrasında 6 – 8 saatte boşalır. Mide dolu olduğu için kişi acıkmaz

  2. Acıktığımızı hissettiren şey mideden salınan Ghrelin hormonudur. Açlık hormonu da denilen bu hormon mide duvarından salınır. Enjekte edilen Botox toksini mideden Ghrelin hormon salınımını da azaltır. Sonuçta kişi açlık hissetmez.

Botox toxinin mide üzerindeki etkisi sonsuz değildir. Vücudumuzdaki koruyucu sistemler enjekte edilen Botox toksinini 3-6 ayda yok eder, yani botox etkisi ortadan kalkar. Bu süre içerisinde kişi midesine uygulanan Botox'un kendisine sağladığı yardımdan faydalanarak beslenmesine dikkat etmeli, yürüyüş, sportif aktiviteler gibi kalori harcama yöntemleri ile kilo vermelidir.

 

ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam217
Toplam Ziyaret1088270