• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Sayın doktor Ali bey, görüşleriniz ve tespitleriniz gerçekten çok mantıklı, şişmanlık cerrahi olarak halledilmeli ve bu zayıflama söktörünün insanları sömürmesine dur demeliyiz. 15 eylül 2011 tarihinde sizin uyguladığınız cerrahi yöntem ince bağırsak oprasyonu televizyonlarda yeni ve şok bir yöntem olarak sunuldu. Şeker hastalığına ameliyatla son verildi gibi. Bence siz bu konuda televizyona çıkıp bunun gerçeğini açıklamalı, yeni bir tedavi olmadığını, zaten kilo problemi çözülünce şeker hastalığıda bitmez mi? Gerçeği anlatmalısınız. Saygılar. Yöntemiinizi bir sivil toplum kurumunun başkanı olarak halk sağlığı ile yakından ilgilendiğimizden, destekliyor ve daha çok gündeme gelmenizi istiyorum. Selam ve saygılarımla. BERRİN KAŞIK, 22.09.2011 Sayın Berrin Kaşık hanımefendiye aydın düşünceleri ve düşüncelerini ifade edişindeki inceliği nedeni ile teşekkür ederim. Saygı ve selam bizden olsun...
22.09.2011
70 yaşlarında sevimli bir bir teyzemiz. Yaklaşık on yıldır göğüs ağrısı çekiyormuş.10 yıldır başvurmadığı klinik, görmediği tedavi kalmamış. Önce başvurduğu kardiyoloji doktorları tedavi etmiş uzun süre, ağrı kalpten geliyor diye. Geçmeyince fizik tedavi hekimleri kemik erimesi var diyerek yıllarca tedavi etmişler. Ağrı yine geçmeyince başvurduğu beyin cerrahları, senin bel keiğinde erime olmuş, bu yaşta ameliyat olamazsın, en iyisi sen fizik tedavi gör demişler.. Sonuçta ne mi oldu? Hasta Op.Dr Ali Çalıkuşu tarafından mide fıtığı tanısı ile iki gün içerisinde tarafımızdan ameliyat edilerek sağlığına kavuşturuldu. 01.08.2011 tarihinde şifa ile taburcu olan hastamıza geçmiş olsun diyoruz.
31.07.2011
Hastanemiz genel cerrahi kliniğine başvuran bir erkek hastanın öyküsü tüm şeker hastaları tarafından ibret alınacak türde idi. Hastaya bir süre önce şeker hastalığı nedeni ile insülin tedavisi başlanmıştı. Ancak hasta kendisine başlanan insülin tedavisini bize açıklamadığı bir nedenle (!) kesmişti. Sonunda bir sabah sol ayağında bir tuhaflık fark etti, ayak şişmiş ve morarmıştı. Sonucu yandaki resimde görebilirsiniz.
31.07.2011
Yaklaşık 6 aydır karnında 3.5 kiloluk tümörle yaşayan Bode teyzemiz,Op.Dr.Ali Çalıkuşu tarafından gerçekleştirilen yaklaşık 4 saatlik bir operasyon sonrası 6 ayı aşkın süredir birlikte olduğu tümöründen kurtuldu. Ameliyat sonrası yaklaşık 2 hafta yoğun bakımda izlenen Bode teyze iyileşerek nihayet yoğun bakımdan çıktı. Kendisine acil şifalar diliyoruz.
31.07.2011
Mesanesindeki tümör nedeni ile hastanemize başvuran 64 yaşındaki MH isimli erkek hastanın, hastalıklı olan mesanesi çıkarılarak, ince bağırsağından hastaya yeni bir mesane yapıldı. Operasyon ürolog Prof.Op.Dr.Talat Yurdakul, ürolog Op.Dr.Ali Cenker ve genel cerrahi uzmanı Op Dr. Ali Çalıkuşu tarafından gerçekleştirildi. Bu şekilde hasta sağaltılırken, hastanın idrar yolu fonksiyonları da korunmuş oldu. Ülke genelinde az sayıdaki merkezde uygulanan bu operasyon sonrası hasta MH sağlığına kavuşmuş olarak taburcu edildi.
01.06.2011
Meme hastalıkları: Meme hastalıkları kadınlarımızın çok sık karşı karşıya geldiği ve halk arasında bir çok yanlış bilginin yer aldığı bir hastalık gurubudur. Günümüzde bir çok kadın bu yanlış bilgiler yüzünden oluşan tedavi gecikmeleri nedeni ile kaybedilmektedir. Buna karşın birçok basit ve ilaç tedavisi ile düzelebilecek, hatta hiç tedavi gerektirmeyen fonksiyonel meme rahatsızlıkları ile başvuran kadınımıza da gereksiz yere biyopsi, ve küçük cerrahi gibi invaziv yöntemler uygulanabilmektedir. Hastanemizde meme hastalarına yönelik her türlü tanı ve tedavi yakalaşımları başarı ile uygulanmaktadır.
17.03.2011
Hemen hepimizin ailesinde bir kaç guatr hastası mevcut. Ülkemizde guatr hastalığının bu kadar fazla görülmesi, neden sorusunu akla getiriyor. Bu sorunun cevabı ise Anadolu toprağında İyot elementinin olmaması. Suyumuzda, sebzemizde, meyvamızda, tahıllarımızda, otumuzda ve etimizde, kısacası tüm besin kaynaklarımızda iyot elementi yok. Doğumdan itibaren iyottan fakir bir beslenme hepimizin guatr olmamız için yeterli bir neden. Bunun sonucunda orta büyüklükte bir şehrimizde bir yılda hemen tüm Avrupa da yapılandan daha fazla guatr operasyonu yapılıyor. Uzun süreden beri var olan guatr hastalığı, hastaların daha ileri yaşlarda tiroid bezi kanserlerine tutulmalarına zemin hazırlıyor. Peki bu durum önlenemez mi?
21.03.2011
Son yıllarda özellikle belediyelerimizin öncülük ettiği sağlık taramaları rağbette. Konuya uzaktan baktığımızda olumlu, yani güzel bir fikir olarak görülüyor. Ama yakından bakınca görüntü daha farklı. Sosyal devlet anlayışı içerisinde devletin her yurttaşına sağlık hizmeti sunması doğru bir yaklaşımdır. Ama vatandaşlarımıza verilmesi gereken doğru sağlık hizmeti taramalar yolu ile verilen bir sağlık hizmeti değildir, olmamalıdır. Hastalığın ilk dönemlerinde olduğu için tarama esnasında saptanamamış bir hastalığın hastaya verilen "sen iyisin, bir şeyin yok" rahatlığı ile ileri dönemlere ulaşması ve hastanın hayatını tehdit eder hale getirilmesinin sorumlusu kim olacaktır? Ya da hastalara yapılan sen git bir mammografi çektir, sen git bir tomografi çektir, sen git bir MR çektir tarzı öneriler sonucunda hastanelerde yapılan gereksiz tetkiklerin devletimize maliyeti ve sağlık kurumlarımıza getirdiği gereksiz iş yükü bir yana, gereksiz radyasyon alıma gibi hastaya verdiği zararın sorumlusu kim olacaktır?
21.03.2011
... 11 ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret848328
CEREN YARIM