• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Değerli okurlarımız, takipçilerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz. Bu siteyi sizlerle beraber olabilmek için Mart 2011 tarihinde kurdum. Geçtiğimiz yıllar boyunca bu sitede sizlerle yardımcı olmaya çalıştım. Sağlığınızla ilgili yönelttiğiniz tüm sorularınıza cevap verdim, yardımcı olmaya çalıştım. Sitenin içeriğini elimden geldiğince sizlerin kolayca anlayıp faydalanacağı şekilde hazırlamaya çalıştım. Sağ olun, sağlıklı kalın, sizler de sitemize yoğun ilgi gösterdiniz. 2014 yılındda 65.000 olan konuk sayımız 2015 yılında 95.511 sayısına ulaştı. Ortalam günlük konuk sayımız 261, aylık konuk sayımız 7.559. Ulaştığımız bu rakamlara bakınca siteyi kurarken ki amacıma ulaştığımı anlayabiliyorum. Bu da bana bundan sonraki süreçte güç veriyor. Bu sürecin önümüzdeki yıl boyunca da süremesine azami özen göstereceğimden emin olabilirsiniz. Yeni yılda hepinizi sevgi ile gözlerinizden öpüyorum YENİ YIL TÜM İNSANLIĞA SAĞLIK, MUTLULUK VE BARIŞ GETİRSİN.
02.01.2016
Merhaba, bir yazınızı okuyarak sizden yardım istemeye karar verdim. 22aylık engelli bir kızım var. Sipina bifida hidrosefali, şantı olan ve Haziran ayında turokeostomi açılan oxsijene bağlı yaşıyor. Marmara Üniversite hastanesinde takipleri oluyor soruyorum ama zamanla düzelecek diyorlar ben birşeyleri yapmak istiyorum tedavisi varsa beklemek istemiyorum. Sizden elinizden geleni yamur Ela için yapmanızı diliyorum. Allah'a emanet olun.
07.12.2015
Merhabalar Hocam; Ben 23 yaşındayım. 10 ay önce safra kesesi ameliyatı olmuştum ve safra kesem alınmıştı ; aynı tarz ağrılar devam edip ve aşırı şişkinlik ve mide ağrısı şikayetleri eklenince yaklaşık iki ay önce bir eğitim araştırma hastanesinde endoskopi yapıldı
01.07.2015
Sayın Ali Bey , 26 yaşındayım. Bir yıl önce aniden gelişen, sırta vuran ve besin tükettikçe giderek azalan aralıklı ağrılarla doktora gittim. Endoskopi istediler ve özafajit, alkalen reflü gastrit tanısı koydular. Lansor ve antepsin ilaç tedavisine başladık. Bu tedavi üç ay olumlu sonuç verdi, sonrasında tekrar doktora gitmek zorunda kaldım. Çünkü ağrılarım artmıştı, bel ve sırt bölgeme yayılan ağrı oturmama engel oluyordu.
19.05.2015
İyi günler. İzmir Karşıyaka'dan arıyorum. Eşim 5 yıl önce safra kesesi teşhisi kondu. Ekim- 2013 yılında safra kesesi ameliyatı olduk.
28.04.2015
Merhabalar Hocam. Yaklaşık 20 gün önce babam safra kesesi ameliyatı oldu. Doktorların dediğine göre çok başarılı bir ameliyat geçti. (ameliyat kapalı oldu) . Ertesi gün hastaneden taburcu oldu . 10 gün sonra geceleri mide yanması şikayetiyle doktora gittiğimizde sitenizde yazdığınız gibi alkalen reflu gastrit olduğu denildi. Ve yine doktorların dediğine göre safra ameliyatı geçirmiş çok hastada rastlanılan bir durummuş. İlaç tedavisi başlanıldı. Gece yanma şikayeti bitti ama yemesinde gözle görülür bir şekilde azalma var ve içtiği ilaçlardan dolayı mıdır bilmem ishallik var. Sitenizde ilaç tedavisinin 1 ay sürdürülmesi gerektiği yazıyor. Size sormak istediğim soru şu : 1 ay içinde iştahta artma gözlenir mi? İştahının artmadığı ve aşırı kilo verme durumunda ne yapmamızı önerirsiniz? Teşekkürler.
10.04.2015
Sayın hocam öncelikle zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Desteğiniz moral verdi. Endoskopi sonucum ektedir. Gecen gün boğazım acıdığı için Kulak Burun Boğaz Hekimine gittim. Endoskopi sonucu bu tarz şikayetlerin olabildiğini söyledi ve antibiyotik verdi. Değişik bir acı var boğazımda yutkunma gibi değil de sanki bir şey boğazımı sıkıyor veyahut içinde yara varmış gibi. Belki de evham yapıyorum. Şimdiden ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim...
09.04.2015
Merhabalar Ali Bey. Benim teyzem 57 yaşında. Bundan 16 ay evvel kalp krizi geçirdi. Kalbi tekrar calistirildi ama 20 gün yoğun bakımda yattı. O zaman içinde rahat nefes alabilmesi için boğazına hortum (siz nası diyorsunuz bilmiyorum) takıldı ki rahat nefes alsin diye. 20 gün sonra kendine geldiğinde taburcu edildi ama 1 ay kadar sonra nefes alısları zorlamaya başladı. Bizde bir üniversiteye goturduk. Doktor nefes alma yolunun açıklığının 1 mm. Olduğunu ve kanül takilmasi gerektiğini söyledi. Biz de allah korusun nefes alsında bu sekilde yaşasın diyerek kabul ettik. Trakeostomi denilen bir islem yapıp kanülü taktilar. Neredeyse 1 yıldır kanül ile yaşıyor. Zamanla refleksle kasılarak kapanmaya yuz tutmus olan nefes borusu açılacak o zaman kapatiriz dediler. Su anda daha bile kapanmis biz mudahale edemeyiz. Hasta bu sekilde yasamaya alışması gerekiyor deyip bizi gönderdiler. Yapılması gereken bir şey olup olmadığını yada bu konu üzerine bir bilginiz, verebileceğiniz bir isim var mı diye sormak istiyorum.
20.02.2015
5 defa endoskopi yapıldı. 5’ini de farklı doktorlar yaptı. Sadece birinde pilor deforme diyor, ancak safradan bahsetmiyor. Diğer dört endoskopide pilor için normal diyor ve mide açlık sıvısında safra kan vs yok diyor. Safra reflüsü endoskopide mutlaka çıkar mı? Görülmemiş olabilir mi? Ben ppi tedavisinden hiç fayda göremedim. Safra reflüsü olan bir arkadaşımla belirtilerim çok uyuşuyor. O çok fazla endoskopi oluyor metaplazi nedeniyle her endoskopide safra görülmediğini hatta çoğunda görülmediğini söyleyince bende şüphelendim.
11.02.2015
Hocam merhabalar. Annem bundan 6 sene önce bağırsak düğümlenmesi sebebiyle acil ameliyata alındı. Akabinde dikişleri patladı ve 1 ay boyunca bağırsağına torba takıldı. Sonradan düzeldi. Fakat geçen sene bağırsak tıkanması sebebiyle tekrar hastaneye yattı. O sırada göbek fıtığı olduğu görüldü ve tekrar ameliyata girdi. Fakat fıtığı büyük olduğu için yama konuldu. Ama vücudu yamayı kabul etmedi ve yaklaşık bir senedir iltihap akıntısı var. Günlük pansuman yapıyoruz. Bu arada bağırsaklar karın duvarına çok yakın olduğu için tekrar ameliyata edilmesine doktorumuz pek sıcak bakmadı. Ama inanın durumu daha da kötüleşiyor. Şu an iltihap akan yara yerinden yama görünmeye başladı. Hangi doktora gittiysek bunun bir çözümü olmadığını söylüyor. Çözüm için ya da duruma karşı görüşleriniz bizim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler.
09.02.2015
 3  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam93
Toplam Ziyaret848330
CEREN YARIM