• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Değerli ilknur kardeşim, İfadelerinizden çocuğunuzun esas probleminin serebral palsi olduğu ortaya çıkıyor. Bu hastalıkta midenin boşalma problemleri sık görülür. Midenin çıkış kapısındaki pilor denilen kapak kasılma nedeni ile çok sıkıdır, gevşeyerek midenin boşalmasına izin vermez. Zaten sizin ifadenizden de bu durumun mevcudiyeti anlaşılıyor. Kanama diye tarif ettiğiniz siyah sıvı sanırım beklemiş mide sıvısı. Bizim dilimizde dilate mide kapsamı olarak geçer. Bu bir kanama sonucu olmaz. Mide sıvısının midede uzun süre beklemesi sonucu renk değiştirerek siyah renk alması sonucu gelişir.
01.12.2014
YEMEK BORUSU KANSERİ İYİ GÜNLER HOCAM, BABAMIN BU GüN YEMEK BORUSU KANSERİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK. İLK ÖNCE DOKTOR HAP TEDAVİSİ UYGULAYACAĞINI SÖYLEDİ VE 1 HAFTA SONRAYA ULTRASON RANDEVUSU VERDİ YARIN BALIKESİR'E GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ, SİZCE NE YAPMALIYIZ? DAHA ÖNCE HİÇ BAŞIMIZA GELMEDİĞİ İÇİN BİLMİYORUM. LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?
29.11.2014
Merhaba Hocam. Benim danışmak istediğim konu tüp mide ameliyatı. Eşim 130 kilo üzeri , 1.75 boyu. yüksek tansiyon , fibromiyalji vb hastalıkları var. Bu arada yaşı 30. Durumumuz kötünün altında. 2 çocuk var, eşim ikinci çocuktan sonra işsiz kalınca daha da kötü hasta oldu. yeşil karneye başvurmayı düşünüyoruz. Biz tüp mide ameliyatının estetik ameliyatlar gibi devlet tarafından ödenmediğini sanıyorduk ama böyle değilmişn sanırım. devletin de ödediği ameliyatlar varmış. Acaba yeşil karneli bir hastanın da ameliyatı devlet tarafından ödenir mi? ikinci sorum ;İzmir'de ücretsiz bu ameliyatı olabileceğimiz bir hastane var mıdır? cevap vermenizi sabırsızlıkla bekliyorum. iyi çalışmalar dilerim.
27.11.2014
Tırnak batması olan izleyicilerimizin sayısı bir hayli fazla, bu nedenle bu izleyicilerimizin hepsine bir arada cevap vermek istiyorum. Tırnak batmasının tedavisi kesinlikle tırnağı çekmek değildir, cansız tırnağın çekilmesi tırnak yatağına deformiteye yol açarak çıkan tırnağın daha sağlıksız büyümesine neden olur ve daha ciddi sorunlara yol açar. Tırnak batmasının kesin tedavisi canlı tırnağın cerrahi olarak tırnak yatağı genişliğine daraltılmasıdır. Ve bu işleme tırnak yatak revizyonu denir. Hiç bir tırnak batması vakası, tırnak yatak revizyonu yapılmaksızın tedavi edilemez. Tırnak çekilmesi, pedikür, tırnak kenarlarına pamuk tıkama gibi yöntemler çözüm değildir. Sağlıkla kalın.
03.11.2014
İyi çalışmalar doktor bey, Babam 10 senedir şeker hastası ve şu an 57 yasinda. Babam 2 gün önce doktora gitti, dobler çektirmeye ve çıkan sonuç ayakta damar tıkanıklığı. Doktor, bey bu damarın açılma şansı var mı, beni aydınlatırsanız sevinirim. İyi günler, iyi çalışmalar....
29.10.2014
Hocam birçok doktora gittim fakat değişik tesisler konuldu. En son gittigim bir doktor Basedow Graves olduğumu söyledi. Atom tedavisine karar verdi. İlaca tepki vermedim, değerlerin inmedi . Bana tedavi olmasan krize girersin dedi ve şu an çok zayifladim. Atom tedavisinden korktum. Arastırdım kanser olma riski taşıyor, bu tedavinin sonunda. Lütfen yardımcı olur musunuz, şimdiden teşekkürler....
27.08.2014
Hocam,Ben 2008 yılında GATA Ankara askeri hastasinde rektal prolapsus ameliyatı oldum. Şu anda büyük abdestimi tam yapamıyorum sürekli gaz çıkarıyorum, buda beni rahtsız ediyor. Tedavisi mümkün mü, ilginize şimdiden teşekkür ederim.
02.08.2014
Hocam merhabalar, Annemde troid nodülleri çıktı ve en büyüğü 9 mm olan nodüle biyopsi yapıldı. Sonucunda MİKROSKOBİK BULGULAR : Hazırlanan yayma preparatların sitolojisinde, kan elemanları ve yer yer bol akışkan kolloidal materyalin gözlendiği bir zeminde, gruplar ve yer yer tabakalar halinde tiroid follikül epitel hücreleri, yer yer stromal elemanlar, tek tek dağılmış histiyositler ve bir kaç alanda kist döşeyici epiteli ile uyumlu metaplastik skuamoid görünümlü hücreler izlenmiştir. Hücre tabakaları yer yer sellüler görünümdedir ve çoğu alanda düzenli dizilim gözlenmektedir, ancak bir kaç hücre grubunda hücreler nispeten iri görünümde olup, nükleer üstüste binme, kontür ve kromatin düzensizliği, seyrek nükleer yarıklanma gibi atipik özellikler göstermektedirler. TANI : ÖNEMİ BELİRSİZ ATİPİK TİROİD FOLLİKÜL EPİTEL HÜCRELERİ (Bethesda sistem, 2010) Bu rapora göre doktor 2. iiab yapalım aynı çıkarsa ameliyat öneririz dedi, sizin fikriniz nedir ? Levotiron ile hipo olan tsh ft4 normal seviyeye geldi.
02.08.2014
Merhaba, Adresiniz web sitenizden aldım. Alkalen reflü-gastrit hastalığa yakalandım. doktorum bana antepsin ve lacombi verdi. Midem de pek ağrı kalmadı. ama maalesef sabah kalktığımda hep ishal ile kalkıyorum bu da beni sinir ediyor. Mide de ağrı yok ama ishal var. Diyet listesi verdi uyguluyorum ama ishal oluyorum yine. yemek yemekten kokuyorum artık. Ayrıca hep yellenme geliyor. Meyve suları, kek yani biraz şekeri seven birisiyim, ama şekeri kessem bile yine de ishal oluyorum. Marketteki meyve suları acaba ishal yapar mı ? Ne yapmam gerekiyor ? Bu haslatığım üzerine ishalden kurtulma yolları nelerdir ?
04.07.2014
Hocam kolay gelsin. Eşim kısa bir süre önce fistül ameliyatı oldu ve seton takıldı.Şu an seton hala takılı. Setonun etrafında kırmızı şişkinlik gibi bir şey ortaya çıktı ve bu yüzden yürümesi dahi güçleşti. Antibiyotik veya krem tarzı bir şey kullanmıyoruz. Bu sıkıntıdan nasıl kurtulabilir bize bir öneriniz olabilir mi? Teşekkürler
26.06.2014
 4  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret848319
CEREN YARIM