• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Hocam merhaba, Nasılsınız, daha önce de safra reflüsü hakkında engin bilgilerinize başvurmuştum. Şimdi sitenizde sorulan sorulara bakarken ve Özlem hanıma verdiğiniz cevabı okurken, en son parağrafta yazmış olduğunuz cümlede : "Cerrahi tedavi sonrasında yaşamınızı fazla etkilemeyecek bir kısım diyet ve beslenme önerilerine sadık kalmak şartı ile sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz" diyorsunuz. Diyet derken nasıl bir diyettir hocam, nelere dikkat etmemiz gerek. Ben bir cerrah ile konuştum ve ameliyattan sonra iyileşme döneminden sonra istediğini yiyip içebilirsin dedi. Bir de hocam ameliyattan sonra bulantı kaç gün içinde geçer şimdiden çok teşekkür ederim
03.06.2014
Merhaba hocam, 2 ay önce mide bulantısı şikayetiyle gittiğim merkezde endoskopi yapıldı, distal gastrit, pilor disfonksiyonu, safra reflüsü teşhisi kondu. Pulcet ve akşamları iki tane Ursactive kullanıyorum. Bu Ursactive denen ilacı ömür boyu kullanmak zorunda mıyım? Safra reflüsü nün kesin bir tedavisi yok mudur? Ameliyatı konusunda düşünceleriniz nelerdir? Teşekkürler..
02.06.2014
Sayın doktor bey, Ben Fransa’dan yazıyorum. Eşim 39 yaşında, bundan 9 ay kadar önce midesinin yukarı kayması sonucu ameliyat geçirdi. İlk aylarda omuzlarında şiddetli ağrıları vardı, ama bunu köklü bir araştırma yapmaktansa ağrı kesicilerle geçirdiler . Zaman zaman midesinde aşırı sertlik ve ağrılar hissetti, hiç bir tıbbi muamele yapılmadı. Yaklaşık 10 gün önce çok dayanılmaz acılarla hastaneye kaldırıldı.
23.05.2014
25 yaşındayım, 4 yaşında bir kızım var ve bir buçuk ay emzire bildim. Daha sonra sütüm kesildi. Son 6 aydır iki göğsümde ağrı ve ele gelen ufak sertlikler var. 2 ay önce bir ultrason çektirdim, bir şey yok dediler. Dün de başka bir hastaneye gittim, sol meme de bir kitle buldular. Tam olarak ne olduğu belli değilmiş. Rapora göre hafif kuşkulu diye rapor çıktı, kitle yuvarlak ama ucu biraz sivri görünüyor. Bunun için de biyopsi istediler. Hocam ne yapmam gerekiyor, bana bilgi verirseniz memnun olurum. Bir an önce ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Hocam bir de bu biyopsi Doğa Hospital de yapıyorlar mı ve kaça yaparlar, sigortalı olarak sizden haber bekliyorum.
22.05.2014
İyi günler hocam. Ultrason sonucunda tiroit bezimde merkezinde kalsifikasyon izlenen izo hipoekolojen 24x15 mm lobule konturlu nodül izlendi. İİAB yapıldı, non diognostik sonucun ardından tekrar İİAB yapıldı. Pataloji sonucunda gönderilen yaymaları ileri derecede hiposellüler özellikte olup kanamalı ve kolloidal zeminde az sayıda izole tirositler izlenmektedir yazıyor. Doktor üç ay sonra tekrar kontrole çağırdı. Sizin görüşünüz nedir acaba? Bu arada tiroit hormon değerlerim normal çıktı. Bir önceki mesajda yazmayı atlamışım. Teşekkür ederim....
22.05.2014
Hocam merhabalar, 35 yaşındayım. Çocukluktan beri halitosis sorunum var. Hacettepe'de yaptırdığım son endoskopi sonuçları; duodenit disfonksiyone pilor alkalen reflü gastriti AÖS yetersizliği üreaz pozitif (helipak 3'lü paket kullanıyorum ama umudum yok). Umut ışığı bekliyorum sizden hocam. Kesin kurtuluşu var mı?
26.03.2014
Merhaba hocam sayglar. Bundan bir ay önce mide şikayetim için doktora gittiğimde mide yanması teşhisi konuldu. Endoskopi ve rektoskopi testi yapıldı.Gaita ve kan tahlillerim yapıldı. Midede gastrit ve mide mikrobu teşhisi konuldu.Önce 3’lü trio paketi ve daha önce verilen ranneks ilacımı içip 1,buçuk ay sonra kontrole gelmem söylendi.Ancak şikayetlerim yine başladı. 3’lü paketi içtim, faydasını gördüm. Bitti, rannekse devem ediyorum. 1 hafta sonra kontrole gideceğim ama midem yanıyor ve şişkinlik var. Acaba mikrop yine mi türedi, sigarayı da bıraktım ama korkuyorum bu hastalıktan. Ne yapmam gerekir hocam. Teşekkürler.
25.03.2014
Sayın hocam ; ben 11 yıl önce taştan dolayı safra kesesi ameliyatı oldum ve şikayetlerim bundan sonra başladı.
25.03.2014
Hocam, Benim sorunum Safra reflüsü. Üç yıl önce midemdeki ağrılar yüzünde bir çok doktora göründüm. Hiç bir neden bulunamadı, en sonunda safra keseside taş var denilerek, safra kesesi alındı. Safra ameliyatından sonra ağrılarım çok azaldı. İki göğüsümün arasında ağrılarım oluyordu. Geçen yazın kayısı yedikten sonra midemde başka bir ağrı oluştu. Ramazan ayında 10 gün oruç tuttuktan sonrada midemde dayanılmaz ağrılar oluştu. göğüsümde ateş vardı sanki.Bir sürü doktor ve ilaçlar, sonuç hep aynı. Geçen yıl 4 eylülden beri ursafolk kullanıyorum. İki ay önce İstanbul'a Ahmet Gökhan TÜRKÇAPAR'a gittim. Orada tekrar endeskopi yapıldı. Bunun yanısıra manometre ve PH 24 saat asit ölçümü yapıldı. Sonuç aynı Midede safra görüldü. Mide reflüsü olmadığım söylendi. Doktor bey Bana bir teşhis koyamadı. Safra reflüsü olsam bile ameliyatının olmadığını, tedavisininde olmadığını söylediler. Hocam Size gelirsem bana yardım edermisiniz? Ahmet hocamla beraber diğer doktor arkadaşlarıda aynı fikirdelerdi. İzmirde Bir doktor önerdi
24.03.2014
Benim kardeşimin karaciğerinde kist çıktı ve ameliyat oldu. Şimdi de yeniden kendini yeniledi. Bunun tedavisi var mı, varsa bize yardımcı olursanız sevinirim.
21.03.2014
 5  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret848338
CEREN YARIM