• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Yaklaşık 6 7 ay öncesinde oğlum rektal prolopsus olmuş, ben işten eve gelene kadar ( eve gelmem 15 dakika) tekrar kendi kendine içeri girmiş. Şimdi ise yaklaşık15 gündür hemen her gün çıkar oldu. Bazen günde iki üç kez çıktığı da oluyor.
20.03.2014
HOCAM, BENDE SAFRA REFLÜSÜ VAR. HAYATIMI KABUSA ÇEVİRİYOR. MİDEMDE YANMA EKŞİME VAR ENDOSKOPİ DE MİDEDE SAFRA VE GASTRİT, PATOLOJİDE DE KRONİK GASTRİT, EROZYON VE REAKTİF DEĞİŞİKLİK ÇIKIYOR. DEVAMLI MİDE YANMASI YAŞIYORUM. URSAFALK KISMİ BİR RAHATMALA SAĞLIYOR BENDE. BENİM ÖGRENMEK İSTEDİĞİM BUNUN AMELİYATININ KOMPLİKASYONLARI NELERDİR, AMELİYATTAN SONRA VİTAMİN EMİLİM BOZUKLUĞU VE DUPİNG SENDROMU, YANLIŞ YAZMADIYSAM EĞER, İSHAL TERLEME GİBİ ŞİKAYETLER OLUYORMU? DAHA ÖNCE BU AMELİYATI SAEDECE SAFRA REFLÜSÜ İÇİN YAPTIĞINIZ HASTALARINIZ VAR İSE ONLARLA GÖRÜŞME FIRSATIM OLUR MU? VE ŞAYET BUNUN AMELİYATINI SİZ YAPIYOR İSENİZ AMELİYAT HAKKINDA BİLGİ VERİRMİSİNİZ? AMLİYATTAN SONRA İYİLEŞME DÖNEMİ NEKADAR DIR. BİR DE HOCAM BU AMELİYATIN MALİYETİ NEDİR? GETİRİSİ VE GÖTÜRÜSÜ NELERDİR? AMELİYATTAN SONRA EK YAKINMALARIMIZ OLURMU? LÜTFEN HOCAM YARDIM EDİN
05.03.2014
Sevgili hocam selamlar, 29 yaşında 13 yıldır mide sorunları yaşayan genç bir beyim. 4 kez endoskopi yaptırdım, hepsinde midemde bolca safra görüldü. 2009 da kapalı reflü operasyonuyla yemek borusunu kurtardım. Fakat midedeki safra tahrişine engel olamıyorum. Ursofalk, motilium, antepsin ve diğer ilaçlar beni rahatlatmdı. Günün herhangibir saatinde heran mide bulantısı yada ağrısı hazımsızlık hissedebiliyorum. Son endoskopimde ödemli bölgeler tespit edildi. Sizin anlicanız ben cerrahiye bakıyorum. Roux en Y operasyonu bunun çözümü imiş. Mideye dokunmadan duedonumdan kesim yapılarak safranın yolu değişiyor ve mideden uzaklaşıyormuş. Fakat bu ameliyat yaygın değil ve SSK daki genel cerrah ameliyattan bile habersiz. Size sorum bu operasyon tecrübeli bir hekim tarafından yapılırsa komplikasyonları varmıdır. Siz tasiye edermisiniz? Uzun vadede bu safra kansere yol açar mı? Bu operasyondan sonra bağırsaklardaki protein emilimi düşer mi? İdris Göynük / Antalya Çok teşekkürler...
04.03.2014
Doktor bey, ben 35 yaşındayım ve hayatımda hiç zayıf olmadım. Kendi açımdan diyet yapmaya çalıştım hiç profesyonel destek almadım. Artık zayıf olmak, zayıf bir insan olmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.
01.03.2014
Merhabalar. Annemin midesinde ülsere bağlı daralma var. İnce bağırsağa geçiş kısmında ödem oluşmuş Sindirimde çok zorluk çekiyor. Doktor açık ameliyat olması gerektiğini söyledi, sizce olmalı mı? Ameliyat olursa ameliyat sonrası nelere dikkat etmeliyiz.
17.02.2014
İyi günler hocam, annem yaklaşık 6 aydır Ankara Dışkapı Hastanesinde tiroid nodülü tedavisi görüyor. 3 Kez parça alındı. 3. parça sonucu: Önemi belirsiz A tipi tiroid sol alt an.İİA. Olgunun klinik takibi ve bir süre sonra İİA tekrarı uygun olur. Sorum şu sayın hocam sürekli neden parça alınıyor,ilaç tedavisi neden yok, sürekli parça alınması tehlikeli değil mi, lazerle nodüller yok edilemez mi ? Önerebileceğiniz tavsiyeler nelerdir. Şimdiden teşekkürler.
13.02.2014
Değerli dostlarım. Alkalen Refiü Gastrit hakkında çok sayıda ileti almaktayım. İletilerinizin çoğu alkalen reflü gastrit ile ilgili olup, benzer ya da aynı soruları içeriyor. Alkalen reflü gastrit, mide çıkış kapağının kapanma yeteneğini kaybetmesi nedeni ile, on iki parmak bağırsağından mideye sürekli safra kaçağı olması durumudur. Süreğen safra kaçağı nedeni ile midede sürekli bir kimyasal tahriş ve harabiyet mevcuttur. İlaçla tedavisi yoktur. Bu nedenle yıllarca ilaç kullanmanın bir anlamı yoktur. Başlangıç döneminde bulunanlar diyet yanında az ve sık beslenme şekli ile rahatlayabilirler. İleri dönemde bulunanların ise kesin tedavisi cerrahi tedavidir. Cerrahi tedavide "omega loop" ve "Y" ameliyatları uygulanır. Bu nedenle alkalen reflü gastriti olan hastalarımın hemen bir genel cerrahi uzmanına başvurarak bir gastroskopi yaptırmalarını, gastroskopi sonucu alkalen reflü gastrit saptanırsa tedavi ve tavsiyelerini dikkatle dinlemelerini öneririm. Sağlıkla kalın....
07.02.2014
Hocam, 1991 doğumlu 23 yaşındayım. Hayatımda hiç alkol ve sigara kullanmadım. 1.5 sene öncesi mide rahatsızlığı nedeniyle özel bir hastanede endoskopi oldum. Genel cerrahi doktoru tarafından midemde 2 adet yara olduğu söyledi ve nexıum ve famoser adında iki ilaç kullandım. Kısmi iyileşme olsa da rahatsızlık devam etti. Ortalama 4 ay sonra diğer bir dahiliye doktorumun yazdığı bir miğde hastalıkları helipak seti ve sonra Karabük devlet hastanesi gastrloji bölümünde muayene oldum. Ultrason testleri sonucu temiz çıktı, endoskopi sonucunda mide alt kapakçığında şekil bozukluğu olduğunu, midemde yara olmadığını ve safra asidinin ağrıya sebep olduğunu söyledi. Gene bir önceki tedavide kullandığım ve kendisinin verdiği panocer adlı ilacı kullandım. Kısmi olsa da bir faydası olmadı. Mide kapakcığını kendisini yenileyeceğini söyledi, fakat hiç bir gelişme yok. Her sabah şiddetli ağrıyla uyanıyorum, sabahları mide ağrısı ve bulantısı oluyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkürler;
21.01.2014
MERHABA HOCAM, HAYIRLI ÇALIŞMALAR. BEN 1998 YILINDA MİDE DELİNMESİNDEN AMELİYAT OLDUM. AĞRILARIM DEVAM EDİYORDU.1999 YILINDA TEKRAR MİDE ÇIKIŞININ DARALMASINDAN DOLAYI AMELİYAT OLDUM. AMA AĞRILARIM BİRAZ GEÇİYOR GİBİ OLSA DA GEÇMEDİ.ONDAN SONRA BAZEN 1 SENEDE BAZEN 2 VEYA 3 SENEDE BİR MİDE KANAMASI GEÇİRDİM. SON MİDE KANAMASINDAN SONRA ENDOSKOPİ YAPILDIĞINDA ALKALEN REFLÜ GASTRİT TANISI KONULDU. BEN ŞU AN URSO FALK İLACINI KULLANIYORUM. SİZE GÖRE BEN NASIL BİR TEDAVİ İZLEMELİYİM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
16.01.2014
Hocam, tekrar merhaba. Benden bazı sorularınıza cevap istemişsiniz, doktorların bana söyledikleri kadarıyla cevap vereyim size. 2008 in şubat ayında hepatit B kontrollerim için gittiğim doktorum tomografi istedi, tomografi sonucunda pankreasta kuyruk ve gövde arasında bir kitle görüldüğünü söyledi ve beni hemen o akşam endokrin profösörüne yönlendirdi. Bir kaç gün içerisinde hastaneye acil yatışım yapıldı,beni 72 saatlik uzamış açlık testi yapıldı, bu arada mr , tomografi, ultrason çekimleri yapıldı.yarım satte bir kan ölçümüm yapıldı ama hiçbir sonuç alamadılar. Sadece doktorum görüntülenmesi zor bir organ olduğu için görüntüleyemedikleri ancak beklemem gerektiğini, 3 kez 50 nin altına şekerimin düştüğü anda hemen ameliyata alacaklarıydı. Tabiki bu sözler bu kadar ciddi olduğunu söyledikleri bir rahatsızlık için yeterli bir açıklama değildi.
30.12.2013
 6  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret848324
CEREN YARIM