• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Hocam merhaba. Ben Nevşehir den ulaşmaya çalışıyorum size. Ama doktora Kayseri tıp fakültesine gidiyorum. Kitlenin varlığı da tomografi sonucunda ortaya çıktı,bir daha da görülmedi, ama var olduğunu söylüyorlar. Doktorlarım açlık testinde 50 nin altına düşerse kesindir dediler ama hastanede bir defa 30 a düştü. Yalnız son zamanlarda karnım şişmeye başladı sürekli gaz şikayetim var, kaşıntılarım çoğaldı, bir de önüne geçemediğim kilo artışım var az yememe rağmen. Ama galiba ben doktorumu bulamadım. Gittiğim doktorlar Erciyes tıp fakültesinin önemli doktorları ama arada bir kopukluk var zannedersem. Çünkü bir kitle önce var olup ta sonra yok olabilir mi, hadi yanlış gördüler diyelim peki neden tahlillerde çıktı? Beklememiz gerekiyor denilebilir. Ben dört yıldır acabalarla yaşıyorum. Eşim internette gezinirken sayfanızı görmüş bir umut yazdım ama inanın gittiğim o pröfosörlerin yıllardır bana yapmadıkları açıklamayı siz yaptınız, Allah razı olsun sizden.
28.12.2013
Hocam merhaba. Ben 12 yıldır hepatit b taşıyıcısıyım. 6 ayda bir kontrollerim oluyordu, bu kontroller sırasında pankreasta 3cm büyüklüğünde kitle görüldüğü söylendi. Yatışım yapıldı, gerekli tahliller ve çekimler, açlık testi yapıldı ama bir sonuç alamadık. Tahlillerde bir kitlenin olduğu, ama gözle görünür bişey bulamadıkları için ameliyata alamadılar. Bütün bu işlemler fakültenin bilinen hocaları tarafından yapıldı. Beklememiz gerekiyor dediler ama böyle beklemekte çok, zor çünkü kafamızda hep acabalar var. Yardımcı olursanız çok sevinirim, çünkü 3 küçük çocuğum var.
22.12.2013
Muğladan yazan bir okurumuz annesinde rektal prolapsus oluğunu belirterek bilgi istemiş. Adını ve @adresini yazmandığı için kendisine ancak buradan ulaşabiliyorum.
06.12.2013
Karaciğerimde iyi huylu 5cm kist var Bursa tıp fakültesinde 6 ayda bir takip ettiriyorum. Bu konuda bana daha aydınlatıcı bilgiler verir misiniz?
13.11.2013
Ali bey merhaba. Size Elazığ'dan ulaşıyorum. Annemde diyabetik ayak yarası var. Dr çürüyen kemiği alıcaz, alttaki kemik sağlamsa yarayı kapatacaz, değilse dizden aşağıyı kesecez diyor. Size nasıl ulaşabiliriz, bize yardım edin. Esra Karagözoğlu
25.10.2013
24.09.2013 Tarihinde hiatal herniden dolayı ameliyat oldum .olduğum günden beri ağzıöa acı su gelme yok amma şunu anlamadım.Midem aç karna şiddetli değil az bir ağrı açlık hissi çoğalıyor. tok karna sorun düzeliyor.birde göğusde hafif yanma hep kesiksiz devam ediyor.ve birde nexsimum 40 mg 30 gün devam et dediler.hapa devam mı edeceğim 30 gün .hocam bunlar normalmi yeni 10 günlük ameliyat olanlar için normalmi hocam.yoksa sorunmu var mail atarsanız sevinirim.selami sonkaya çok teşekkürler.
07.10.2013
Değerli dostlarım. Sorularınıza elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum. Ancak hasta ya da hastalıklarınız ile ilgili sorularınız olduğunda, rapor, tahlil sonucu gibi bilgileri doğru ve daha detaylı olarak iletir, bulunduğunuz ili de belirtirseniz sanırım sizlere daha faydalı olabileceğim... Selam ve sevgilerimle....
30.09.2013
Merhaba hocam. Ben 3 ay önce safra kesesi ameliyatı oldum. Fakat sonrasında fenalaştım ve pankreatid oldum ERCP oldum. Sonrasında aynı şekilde ataklarım devam etti. MR çekildim 3-4 adet, safra çıkışında güdük var dediler, taş olduğunu söylediler. Tekrar ameliyat olacağımı söylüyorlar. Bunun tehlikesi var mıdır?
30.09.2013
Hocam, Annemde karaciğer kisti çıktı. Bu kistin biri 27 diğeri ise 41 mm. Şu an kanama ve ağrısı yok, ama sürekli büyüme yapıyor. Bu kistler tehlikeli midir, ne önerirsiniz?
24.09.2013
Benim safra kesemde çok sayıda taş var ve bunlar karaciğerde iltihaplanma yapıyor. Karnımın üst kısmında ağrı, sırtımda ağrı ve renkte sarılık oluyor. Bana yardım edebilir misiniz? Bunun sebebi nedir ve sadece ameliyat yöntemi ile mi tedavi olabilirim?
24.09.2013
 7  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam81
Toplam Ziyaret848318
CEREN YARIM