• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Merhaba hocam, iyi çalışmalar. Allah kolaylık versin size ve tüm hekimlerimize. Benim sıkıntım makat bölgesinde, makat sarkması denen hastalık bende mevcut. Doktora gittim bu tanıyı koydu, ama açıkçası kime ameliyat olmam konusunda endişeliyim. Çünkü önemli bir hastalık ve iyi ellerde yapılması lazım. Onu biliyorum, size sorum bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Açık ameliyat olmak istemiyorum ve İstanbul'a gelsem bu ameliyat bana ne kadara mal olur beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılar.
09.09.2013
Sayın hocam; 32 yaşındayım. Yaklaşık 15 yıldan beri safralı kusma ve mide bulantısı yaşıyorum. 1 yıl önce yapılan endoskopide sadece pangastrit ve mide mikrobu teşhis edildi. Son olarak 3 ay kadar önce safra kesesi ve safra yolunda iltihap oluştu ve opere edildim. Safra kesesi alındı. Ameliyat sonrası safra kusmamda yoğun bir artış oldu. Safra suyu mideye daha fazla kaçıyor. Şu an ursofalk ve nexium kullanıyorum. Günde 3 defa olmak üzere. Bazen bu doz yetersiz geliyor midem çok bulanıyor. Ayrıca total biluribinim de biraz yüksek. Size sorum ne yapabilirim? Bu rahatsızlığın tedavisi için başka ilaçlar ya da cerrahi önerebilir misiniz. Hocam yardımınıza çok ihtiyacım var. Gerekirse hastanenize gelebilirim. Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Saygılarımla hocam..
01.08.2013
36 yaşındayım 8 sene önce doğumdan sonra sol meme ucuna doğru bir kitle oluştu ve bir ultrasonografi sonucu basit lezyon kist tanısı kondu, iltihap oluştu patladı. 8 sene sonra ise göğsümde şişme, ateş ve memede kızarık tanısyla genel cerrahi bölümüne gittim. Ultrsonografi çekildi, apse tanısı kondu ve antibiyotik verildi. 3 gün sonra patladı, iltihap aktı, akan yerde delik oluştu. Fakat son 6 aydır yara sürekli kabuk bağlıyor, iltihap oluyor, tekrar patlıyor ama içdeki sertlik 8 senedir aynı. Kanser değil dendi ama biyopsi olmadım. Sizce kanser olma ihtimalim var mı?
08.06.2013
Ağabeyimin karaciğerinde kist bulundu. Bir ay önce karaciğer nakli için sıraya aldılar. Bir ay sonra kist bulundu bunun için nakil yapılamaz dediler. Belirli aralıklarla kanaması oluyor, hastanede kan, serum veriyorlar, beş - altı gün evde kaldıktan sonra yine kanama oluyor. Abim 61 yaşında. Alkole dayalı siroz hastası. Bu durumun bir tedavisi var mıdır? Sizden ivedilikle bir yanıt bekliyoruz. Teşekkürler.
01.06.2013
Bizler ne yazık ki özgürlükleri suistimal etmek için ne gerekirse yapan canlılarız. Zaman zaman sosyal medyada da benimle igili yayınların mevcudiyeti ile karşılaşıyorum. Bunları önlemek için elimden fazla birşey de gelmiyor. Ancak ifade etmek isterim ki sosyal medya diye adlandırılan Facebook, twitter, v.b oluşumlarda tarafımdan açılmış ve adıma kayıtlı hiç bir hesap ve sayfa mevcut değildir. Benimle iletişim kurmak isteyen herkesle bu site aracılığı ile rahatlıkla haberleşebiliyorum. Şimdilik sosyal medyaya ihtiyacım yok. Selam ve saygılarımla...
27.05.2013
Annenin durumu ciddi gorunuyor. Diyabetik ayak ciddi bir sorundur. Bence ihmal etmeyin. Resimlerini opdralicalikusu@hotmail.com adresine gonderebilirsin.
10.04.2013
Merhaba Ali bey sizin gibi değerli bir doktorun Konya'dan gitmesi uzdu ama Antalya'da uzak değil. Ben de Konyalıyım, soruma gelince annem üç dört yıl önce safra taşlarından dolayı ameliyat oldu ve son bir senedir devamlı mide yanması, mide şişmesinden dolayı rahatsızdı ve bir türlü teşhis konulmadı bugün ise endoskopi ile bakıldığında safranın mideye aktığını ve mideyi mahfettiğini söyledi, ilaç verdi, o da Türkiye'de daha yokmuş Avrupa'dan getirtecekmiş. Yani doktor bey sizin bilginize ihtiyacımız var, ne yapabiliriz ilginizden dolayı şimdiden teşekkürler.
23.03.2013
Hocam, selamlar.... Ben 4 senedir mide rahatsızlığı çekiyorum, reflünün klasik belirtileri olan acı su gelme ve yanmanın aksine...Benim en büyük sorunum , mide yemek borusu birleşim yerinde spazm hissi, yemek borusu değişik zamanlarda değişik noktasında baskı ve spazm hissi, gegirmekte zorluk, derin nefes alamama yutkunmada zorluk... En son Prof.Dr.Ahmet Türkçapara gittim 4 adet eski endoskopime baktı yakın tarihli, mide fıtığı ve ameliyat dedi.. Pahalı bir fiyat verdi.. Siz bu ameliyatı nasıl ve kaça yapıyorsunuz lütfen bilgi veriniz, bu illetten kurtulmak istiyorum, saygılarımla.. Erdem Kaya
18.03.2013
Hocam merhaba.. Kız arkadasımın kist ameliyatıyla ilgili ters giden bir şeyler olabilir demiştiniz, detaylı bilgi istemiştiniz. Hocam ameliyat esnasında kistlerden biri yırtılmıs ve içindeki zehir diyaframdan göğüs boşluğuna yayılmış. Hala hastanede, 25 gün falan oldu.. Hala aralıklarla nefes darlığı cekıyor ve devamlı mide bulantısı var.. İlac tedavisi ile zehiri kurutmaya çalıstıklarını söylemişler. Bilgi verirseniz çok sevinirim hocam, teşekkür ediyorum şimdiden.. Korkarak soruyorum ama hocam ölüm riski varsa ne kadar yüksek.. Teşekkürler.
12.03.2013
Merhabalar hocam, Dosyadaki ekte mide endoskobim bulunmaktadır. Endoskobi yapan doktor mide alt ve üst kapakçıkların bozulduğunu, içeride safra sıvısının olduğunu ve mikrobun olduğunu söyledi, helipak kullandım daha bitmedi, aşırı derecede yan etki yaptı panik atak ve psikolojik rahatsızlıklar bunların yan etkisi olduğunu düşünüyorum. Benim size sorum, ben ekmek ve un türü şeyler tükettiğim zaman aşırı huzursuzluk kalbimin altında sıkıntı daralma oluyor (psikolojik endişe gibi) ama sadece çorba içince o gün iyi gidiyor, mide tahribatı geçince bu tür şeyler geçecekmi? İkinci sorum çölyak hastası olabilirmiyim, endoskobiden anlayabilirmisiniz? Yani belirtileri görünüyormu? Son sorum mide iltihabım dağılınca alt kapakçık geri eski haline gelecek mi(mide alt kapakçığı 3 cm açık denildi) Çok teşekkür ederim hocam, Allah razı olsun...
29.01.2013
 8  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret848331
CEREN YARIM