• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Selam, hocam midemde alkalen reflü gastrit var. Beni çok rahatsız ediyor. 4 sefer endoskopi oldum. Sizinle görüşmek ıçın Antalya ya mı gelmem gerekiyor? Ben İstanbul da yaşıyorum.
11.01.2013
Bu yöntem ile; endemik guatr (dış) , toksik guatr (zehirli-iç), ameliyat gerektiren tiroid nodülleri ve tiroid kanserleri için yapılacak olan tüm tiroid ameliyatları yapılabilmekte, operasyon boyun ön tarafında açılan 3 cm boyunda küçük pencere içerisinden hiç bir dikiş ve damar bağlaması kullanılmadan gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemin kullanılması hastanın hastanede kalma süresini 1 güne indirirken, ses kısıklığı, kanama, kötü yara izi görünümü gibi komplikasyonları da en aza indirmektedir.
01.09.2012
Sizin de görmenizi istediğim bu resimlerin sahibi Kibar Ömek. Kibar Ömek 2 sene önce pankreas kitlesi nedeni ile ameliyat ettiğim bir hanımefendi. Kendisi sevimliliği, davudi sesi ve tam bir Türk kadınını resmeden hanımefendi hatun kişiliği ile benim nazarımda unutulmazlar arasında. Ama bir kusuru var, Kibar hanım şeker hastası ve sigara da kullanıyor. Sonuç mu? İşte size bir adet ayak parmağı. Bir yıldır yavaş yavaş eriyor... Bu iki resme şeker hastaları özellikle 2 kere baksın....
06.11.2012
Merhaba Ben Almanya'da yasiyorum, 25 yasindayim. Bundan bir buçuk yıl önce taş var gerekçesiyle safra kesemi aldılar. Ameliyattan bu yana zaman zaman dayanılmaz ağrılar çekiyorum. Şimdi bana kronik pankreatit tehsisi koydular, ameliyat sırasında doktorun hatasıyla oldugunu söylediler, ama tedavi konusunda yardım bulamıyorum ve şu anda çok çaresizim. Ne yapmam lazım, lütfen yardımcı olun bana...Suzan
29.10.2012
Hocam merhaba, Annem uzun yıllardır, belki de 30 yıldır mide hastası. Eskiden mide tembelliği teşhisi konulmuştu. son 10 yıldır da mide fıtığından şikayetçi. Şu an 54 yaşında. sindirim ve hazım probleminin yanı sıra gaz sıkıntısı da oluyor. Mide haricinde farklı şikayetleri de var ancak mide problemli olunca içtiği ilaçlar ne denli faydalı oluyor bilemiyoruz. Gittiği doktorlar hep ameliyat önderdi, endoskopi sonucunda. Kendisi Bursada ikamet ediyor, ben antalyadayım. Buraya getirip tedavi ettirmek istiyorum. Ameliyat haricinde bunun bir tedavisi var mıdır? Ameliyatın riskleri nelerdir? ve son olarak da ameliyat olursa Bağ Kur' lu hastalar için fiyatı ne kadar olur? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. iyi çalışmalar.
29.10.2012
Sayin Op.Dr. Ali Calikusu Sayfanizda ki hayat öykünüzü okudum ve sizi sempatik ve insanlari seven bir kisi oldugunuz icin size problemimi anlatmak istedim. Ismim Esma ve 40 yildir yurtdisinda yasiyorum. 49 yasinda 3 cocuk annesiyim. Cocuklarim, 30, 28 ve 7 yasindadir. 7 Yasindaki oglumun dogumundan hemen sonra bende karaciger de kistler tesbit edildi. Su an Danimarka'da ki doktorumun kistlerde 7 litre sivi oldugunu söylüyor. Hastaligima care bulabilmek icin Chicago'daki bir PLD konferansina katildim 2009’da. Orada Dr. Marie Hogan ile hastaligimi görüstüm. Dr. Marie Hogan'in önerisi üzerine Danimarka'daki doktorum bana Sandostatin LAR ilaci tedavisini baslatti. 1 yildir her üc haftada bir bu ilacla igne yapiliyorum. Buna ragmen halen karnim büyümektedir. Sayin doktorum, size sormak istedigim:
21.07.2012
Değerli hanımefendiler. Bu güne değin yaptığınız başvurulardan edindiğim izlemlerime göre birçoğunuz memeleriniz ve mammografi konusunda yanlış bilgiye sahipsiniz. Neden mi? Dinleyin o zaman.... Öncelikle mammografi masum bir tetkik değildir.. Mammografi çektiren bir kadın her iki memesine oldukça yoğun bir şekilde radyasyon alır, yani mammografinin kendisi bizzat memeler için kanser yapıcı etkisi olan bir tetkiktir. Diğer yandan mammografinin yeni leyzon saptayıcı hassasiyeti çok fazla değildir. Ultrasonografi ile mammografiden çok daha hassas veriler elde edilebilir.
12.06.2012
Değerli Hazal, Alkalen reflü gastrit oldukça sinsi bir hastalıktır. Hani ne oldurur, ne öldürür derler ya öyle bir şey işte. Hastalığın nedeni mide çıkışının tam kapanmaması, açık kalmasıdır. Bu nedenle normal şartlarda karaciğerden 12 parmak bağırsağına akan safra sıvısının, açık kalan mide çıkışından geriye doğru akmasıdır. Safra mide için irrite edici bir sıvıdır. Uzun süre midede bulunan safra sıvısı mideyin tehriş eder alkalen gastrit denilen bir tür mide tahrişine bağlı iltihabi hastalığa neden olur. İlaçla tedavisi yoktur. Kimyasal olarak nötralize edic asitli meşrubatların içilmesi, sık sık ve az az yemek yiyerek mide boşalma işlevinden yararlanarak safralı mide sıvısını boşaltma işlemi, bgazı safra salgısını azaltıcı ilaçlar faydalı olabilir. Bu işlemlerden fayda görmeyen hastalarda mide çıkşı cerrahi olarak kapatılır ve mide ile incebağırsak arasına yeni bir yol açılır. Yani cerrahi tedavi uygulanır.
28.05.2012
Antalya'da ikamet eden 47 yaşındaki NA, bize başvurduğunda basit sindiriim sistemi yakınmaları dışında hiçbir şikayeti yoktu. Ancak yapılan ilk değerlendirmeler sonrasında karnında çok büyük bir kist taşıdığı kendisine söylendiğinde önce çok şaşırdı. O güne değin karnındaki devasa şişliği şişmanlığa bağlayan hasta karnında o derece büyük bir kist taşıdığını hiç düşünmemişti. Ameliyat önerisini kabul ederek 13.02.2012 tarihinde hastanemizde ameliyat edilen NA'nin karın boşluğundan bir tanesi çok büyük iki adet kist çıkarıldı. Ameliyat öncesi tartılan ve 125 kg gelen hastanın ameliyattan bir gün sonra 105 kilograma indiği görüldü. Yani karnından tam 20 kilogramlik bir kist çıkarılmıştı. Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan hastamız 16.02.2012 tarihinde şifa ile taburcu edilmiştir. Kendisine sağlıklı ve mutlu günler dileriz.
17.02.2012
Bildiğiniz gibi yaklaşık 2 aydır Antalya Özel Medisu hastanesinde görev yapmaktayım. Benim dışımdaki şartların hazırladığı bu durum nedeni ile sizlerden ayrı kaldığım için üzgünüm. Konya Numune Hastanesinde ve Konya Medline Hastanesinde takip ve tedavi ettiğim tüm hastalarım bana site başlığındaki telefon numaramdan ulaşabilirler. İmkanı olan hastalarımı Antalya'ya bekliyorum. Konya'ya 3 saat uzaktayım. Medisu hastanesi Antalya'ya girdikten hemen sonra havaalanını geçince Aspendos Bulvarı üzerinde, sağ tarafta, kolaylıkla bulabilirsiniz. Diğer yandan her iki hastanede tedavi ettiğim hastalarımın geçmiş tıbbi kayıtları ilgili hastanelerde bulunmaktadır. Hizmetin devamlılığı gereği şu anda her iki hastanede görevli genel cerrah arkadaşlarımız da takip ve tedavilerinizi yapabilirler... Selam ve sevgilerimle...Hoşçakalın....
17.04.2012
 9  ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret848319
CEREN YARIM