• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
LAPAROSKOPİK CERRAHİDE GELİŞMELER
GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖRH) HAKKINDA BİLİNMEYENLER
Sayfalarımız
MODERN CERRAHİ UYGULAMALAR

DİKİŞSİZ MİKRO PENCERE YÖNTEMİ İLE TİROİD - GUATR CERRAHİSİ

LAPAROSKOPİK (KAPALI) VE HARMONİK  SAFRA  KESESİ MİDE BAĞIRSAK CERRAHİSİ

 

DİKİŞSSİZ LAPAROSKOPİK
KAPALI FITIK AMELİYATI

LAPAROSKOPİK KAPALI REFLÜ -MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

GASTROÖSEFAGEAL REFLÜ (GÖRH) VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİ

REFLÜ VE MİDE FITIĞI CERRAHİSİKISA ÖSEFAGUS CERRAHİSİBİLİYOR MUSUNUZ?

TİROİD BEZİ (GUATR) AMELİYATLARI ARTIK MİKROPENCERE

YÖNTEMİ İLE
DAHA ÇABUK,
DAHA KOLAY,
DAHA AZ RİSKLE, VE DAHA İYİ KOZMETİK SONUÇLAR İLE YAPILMAKTADİR.

Anasayfa

 
Bu siteyi sizlerle sürekli iletişimde kalabilmek adına oluşturdum. 
Genel Cerrahi bilim dalı içerisindeki hastalıklarla ilgili merak
ettiğiniz soruların cevaplarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Hastalıklarınızla, çözüm bulamadığınız problemlerinizile ilgili olarak bana  ilettiğiniz her soruya mail adresinizi ve yaşadığınız ili eklediğiniz takdirde sorunuzu mutlaka cevaplayacağımdan emin olabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız opdralicalikusu@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
 
Sitede yer alan resim ve videoların bir kısmını yerli ve yabancı kaynaklardan, bir kısmını da kendi hastalarımdan derledim.

Bilgi sahibi olmak isteyen herkesin faydalanmasını umuyor,
hepinize mutluluk, sağlıklı ve esenlik dolu günler diliyorum.

Mutlu olun, sağlıklı kalın. 

 
ENDOSKOPİ YAPTIRMAYI DÜŞÜNEN HASTALARIMIZIN BİLGİSİNE: 

Değerli site takipçileri, 

Sindirim sistemi ve mide rahatsızlığı nedenleri ile bir hekime başvurulduğunda, hekim tarafından endoskopi yaptırılması önerildiğinde, gözlemlediğim üzere bir çok hasta ekonomik nedenlerle (?) bir kamu hastanesine ya da, ucuz endoskopi yapılan kliniklere başvuruyor.

Sizin tarafınızdan bakıldığında bu, doğru verilmiş bir karar olarak görülebilir. Ancak yorumlamam için bana gönderdiğiniz endoskopi raporlarını incelediğimde, ne yazık ki bunların bir çoğunun hastalığınız açısından bir şey ifade etmeyen ve size faydası olmayan, doğru yapılmamış eksik ve yararsız endoskopiler olduğunu görüyorum.

 Ekonomik nedenlerle hastaya sedasyon anestezisi vermekten kaçınan bir çok klinikte endoskopiler hala hasta uyutulmadan yapılmaktadır.hASTA uyutulmadan yapılan endoskopilerde tetkik esnasında yapılması gereken bir çok manevra hasta şiddetli ağrı duyacağı için yapılamaz ve  sadece endoskopi aletini boğazınızdan sokmak ve çıkarmaktan ibaret olan ve hiçbir işe yaramayan endoskopiler  ortaya çıkar.

Bu nedenle gerek endoskopi öncesi gerekse sonrasında size yapılan işlemde bulunan bulguları ve nedenlerini  hekiminize sorun, detaylı cevaplar talep edin. Size verilen cevapları iyi anlayın.

Bir hasta olarak gittiğiniz kamu hastanesinde ya da klinikte  size yapılacak endoskopik işlemin anestezi altında yapılmasını talep edebilirsiniz, elinize verilen raporda yazanları ve yazmayanları sorgulayabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve vatandaşlık göreviniz. En azından kendinize verdiğiniz önemin bir göstergesidir.

Sağlıkla kalın.


Ben 2010 yılında başkent hastanesinde endoskopi oldum ve mide fıtığı teşhisi konuldu. Ama fıtık az olduğu için ilaç tedavisi gördüm, fakat son zamanlarda son 3 aydır reflü olmuşum, gibi yediğim yemekler ağzıma geliyor ve geçmeyen boğaz ağrıları oluşuyor. Acaba mide fıtığım ilerlemişmidir? Ameliyat olmak istiyorum, fakat olanların çoğu ameliyattan sonra 3 ay yemek yiyemediğini söylüyorlar veya kusamadıklarını geğiremediklerini söylüyorlar. Çok pişman olanlarda var, başarılı geçti 3 haftadan sonra hiçbişeyim kalmadı diyenlerin sayısı çok az. Kafam çok karışık hocam beni bilgilendirirseniz sevinirim, ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim... Yasin Çayır...
21.12.2011
Merhaba Hocam. Benim karacigerimde 2008 yılında amibiazis hastalığı bulundu. 9.5x10cm. büyüklüğünde bir adet, bana on gün günde 3250mg. antibiyotik verildi. O tarihten bu güne kadar başka tedavi yapılmadı. Üc ayda bir kotrole gidiyorum. Şimdilik büyüklüğü 4x4.7cm. Bu hastalıktan nasıl kurtalabilirim. Ben yurt dışında kalıyorum. 62 yaşındayım. Saygılarımla bilginizi bekliyorum.
18.01.2012
Endokrinolojide Diyalog Derneğinin düzenlediği “3. Endokrin Cerrahisi Çalıştayı” 17-20 Kasım 2011 tarihinde Antalya’da yapıldı. Çalıştay’a ilimiz temsilen hastanesinden katılan Op.Dr.Ali Çalıkuşu, “Türk tipi obesitenin tedavisinde yeni bir yaklaşım” başlıklı bildirisini sundu. Türk tipi obesitenin tedavisi için Medline hastanesinde gerçekleştirdiği cerrahi tedavi ve sonuçlarını sunduğu bildirisi ile Türk bilim camiasında ilgi toplayan Dr. Çalıkuşu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdede nereyse bir salgın halinde sağlığımızı tehdit eder hale gelen obesitenin, tedavisi için yürüttğü çalışmalarının devam ettiğini, her obes hastanın aynı olmadığını, her birisi için kendilerine uygun farklı cerrahi tedavi şekilleri uygulanabileceğini belirtti.
25.11.2011
Merhaba, Doktor bey merhaba ben yaklaşık 3 yıldır gögüs agrısı çekiyorum. Özellikle sabah kalktığımda ve ardından 1 saat geçince hiçbir şeyim kalmıyor. Defalarca kardiyolojiye gittim, göğüse gitttim, sorun çıkmadı. Dahiliyeye gittim, ciğer filmi çektirdim bir şey yok, en son endoskopi yaptırdım, 3.derece mide fıtıgı çıktı. Nefes alış verişim de bazen zorlaşıyor, bir haftadır ilaç kullanıyorum faydası hiç yok. Yutkunma zorluğu, boğazda gıcık, göğüs ağrısı, nefes kesilmesi, yemek borumda basınç, ameliyatsa ameliyat canıma tak etti. Gitmediğim doktor kalmadı. Lütfen bana yardım edin, nerede çalışıyorsanız oraya geleceğim ameliyat için.
22.12.2011
Bir doktor olarak ben bu kadar yıkıldıysam, normal bir vatandaş böyle bir tanı ile yüzyüze geldiginde neler yaşar acaba? Bırakin kanser olmasını, her hangi bir hastaya yukarıda belirttiğim şekilde davranıldıgında o kişinin neler hissettiğini düşünen kac doktor vardır? Sağlik sektöründe kurumlar arasındaki farkın siyahla beyaz arasindaki kadar keskin oldugunu herkes biliyor, ama doktorlar arasındaki farkın da bu kadar keskin oldugunu kaç kişi biliyor? Hastaya, hele de bir kanser hastasına, üstüne üstlük doktor olan bir kanser hastasına nasıl geçmiş olsun diyebileceğinizi hic düşündünüz mü? Tum bu somatik yaşanmisliklarin duyulari nasıl etkiledigini, beyni ne kadar zorladıgını , o kişiyi ruhen ne derece yaraladigini, kanser hastalarina mutlaka psIkoterapi uygulanması gerektiğini, hatta daha ileri sureçlerde psIkiyatrik yardım da verilmesinin uygun olacağını dusunen kac onkolog vardır acaba?
06.03.2012
Reflü kelime olarak “geriye doğru olan kaçak” anlamını taşır. Mide üzerinde iki farklı yerde kaçak gelişebilir. Bunlardan ilki yemek borusu alt ucu ve mide bileşkesinde yukarı doğru gelişen reflüdür. Bir diğer reflü çeşidi ise mide çıkışı ile on iki parmak bağırsağı bileşkesinde mideye doğru gelişen reflüdür. Her iki reflü de gerek oluş nedenleri ve hastalarda görülen semptomlar, gerekse tedavi prensipleri yönünden birbirinden tamamen farklı iki ayrı hastalıktır.
19.10.2011
Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca bilgi kendi ellerinde. Üzülme; eşek eşeği beğenir: Hayır var sana "kötü" demelerinde.
28.01.2012
Şeker yakıcı bir maddedir. İlkel çağlarda insanlar şekerin bu özelliklerinden yararlanarak harici yaralanmalarda şekerli sıvıları mikrop öldürücü olarak kullanmışlardır. Şeker, vücut sıvılarında yüksek oranlarda bulunduğu zaman temas ettiği canlı doku ve hücreler için tahrip edici olur. Kanda ve vücut sıvılarında yüksek oranlarda bulunan şeker hastanın organ ve dokularını tahrip eder. Ayaklarda ve ellerde bulunan ince damar ve sinirler en erken tahrip olan yapılardır. Ayaklarda ve ellerde bulunan ince damar ve sinirler en erken tahrip olan yapılardır. Daha sonraki dönemlerde ise böbrek ve kalp damarları tahribata uğrar.
19.10.2011
Meme hastalıkları bu güne değin hep kadınlarda görülen bir hastalık olarak bilinirse de kadın ve erkeklerde görülebilen hastalıklardır. Bir kısım meme hastalığında hastalığın nedeni memeler değil, vücudumuzdaki hormonlarda olan eksiklik ya da fazlalıklardır. Bu hastalar sıklıkla hormon tedavisi ile tedavi edilirler. Bunların dışında kalan ve meme hastalıklarının büyük kısmı cerrahi meme hastalıklarıdır. Kadınlardaki meme ağrılarının oldukça büyük bir kısmı hastalık habercisi olmayan meme ağrılarıdır. Kadınlarda adet görme, yumurtlama, hamile kalma ve gebeliğin ilerlemesi, doğum yapma gibi kişiye ait nedenler ile stres, psikolojik travma gibi çevresel olaylara paralel gelişen hormon değişiklikleri, kişinin memelerinde ağrı duymasına neden olabilir. Bu ağrıların tamamı çok şiddetli olmayan, geçici ağrılardır.
18.10.2011
3 hafta önce hastanemizde ameliyat edilen 50 yaşındaki erkek hasta FK uzun süredir çektiği mide ağrılarından kurtuldu. Yıllardır ülser, gastrit, v.b tanıları ile ilaç tedavisi ve diyet uyguladığı halde tedavi olamayan hastamıza hastanemizde mide fıtığı tanısı konması üzerine, 3 hafta önce Op.Dr.Ali Çalıkuşu tarafından ameliyat edilerek sağlığına kavuşmuştur. Hastanın ameliyattan 3 hafta sonra çekilen grafisinde yemek borusu ve mide fonksiyonlarının tam olarak normale döndüğü gözlenmektedir.
13.10.2011
... 10 ...
ALKALEN REFLÜ GASTRİT (Hayalet Hastalık)
ALKALEN REFLÜ GASTRİT TEDAVİSİ (Safra Kaçağı Gastriti)
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret848341
CEREN YARIM